FEN LİSESİ

EĞİTİM KADROMUZ BİLİM KURULUMUZ TSESTEM-MAKER ATÖLYESİYABANCI DİL EĞİTİMİREHBERLİKBRAİN MODİFYPROFİL ANALİZ TESTİ (PAT)ANAOKULUİLKOKULORTAOKULANADOLU LİSESİFEN LİSESİPSİKOLOGGELİŞİM AKADEMİSİÇOCUK DOKTORUYENİ NESİL DERSLERÇİFT DİPLOMA ÇİFT DİLLİ EĞİTİM

ULUDAĞ KOLEJİ FEN LİESİ

Uludağ Koleji Fen Lisesi öğrencilerini yüzdelik dilim ve belirlenmiş taban-tavan puanı üzerinden kabul eder. Fen lisesine kabul edilen öğrencilerimiz 4 yıl boyunca yoğun bir eğitim programına alınır.

Uludağ Koleji Fen Lisesinde öğrencilerin sosyal becerilerinin arttırılması, entelektüel bireyler yetiştirilmesi önceliklidir. Üst düzey İngilizce eğitimi ve yoğun modern dil programları kullanma becerileri ile dünya vatandaşı olmaları hedeflenir.

Fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarında aktif deneyler gerçekleştiren Uludağ Koleji Fen Lisesi öğrencileri yaparak, yaşayarak öğrenme modelini benimsemiş olurlar. Bilimsel araştırmalar ve projelerle ulusal ve uluslararası alanda çalışmalar yürütürler.

Spor ve sanatsal becerileri bu alanda çalışan uzman eğitimciler ve antrenörler tarafından tespit edilir. Her öğrenciye, yetenekleri doğrultusunda atölye çalışmaları yaptırılır. Öğrencilerin bu atölye çalışmalarında özgüvenlerini tazeleyip, ekip ruhu taşımayı ve farkındalık yaratmayı içselleştirirler.

FOTO GALERİ

Paylaş :