KAMPÜS | ANASAYFA

KAMPÜSÜMÜZ

1970 Yılından bu yana, eğitim sektöründeki varlığını başarıyla sürdürerek bu başarıyı günümüze gururla taşıyan ve geleceğe yön veren eğitici kadromuzla faaliyet gösteren Uludağ Koleji’nde, 10.000 metrekare arsa üzerinde kurulu olan; geniş, ferah yeşil alanlarıyla öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri sağlanmaktadır.

Uludağ Kolejinde bilim spor ve sanat gelişimi en az akademik gelişim kadardeğer görür. Başarının tek yönlü olmayacağı inancıyla hareket ederek dizayn ettiğimiz okulumuzda sosyal imkanlar son derece önemlidir. Sanata, spora ve bilime verdiğimiz önemle; spor, dans, sanat ve bilim alanları geliştirdik.

Futbol sahası, basketbol sahası, açık hava yürüyüş parkurları, oyun parkı, kapalı spor salonu, golf sahası, dans salonu, kapalı yüzme havuzu (Boy 16m x En 12m Derinlik 1.50 m) ,  akıl oyunları sınıfları, STEM+A ve MAKER atölyeleri, Fizik ve Kimya laboratuvarı, Satranç sınıfı, Müzik sınıfı, VIP sınıflar, Görsel Sanatlar sınıfı ve konferans salonu ile akademik ve sosyal alanda tam donanımlı bireyler yetiştiriyoruz.


DERSLİKLER

21. Yüzyıl becerilerine sahip, kendini keşfeden, potansiyelinin farkına varan, geçmişi iyi okuyan, şu anı en iyi değerlendiren ve gelecek üzerine isabetli öngörülerde bulunan bir neslin temellerini attığımız okulumuzda toplam altmış  dersliğimiz bulunmaktadır. Kişiye özel dolap, tek kişilik masa- sandalye, akıllı tahta ve sınıfın kapasitesine uygun klima ve havalandırmanın bulunduğu sınıflarımızda maksimum 20 öğrenci ders görmektedir. Revirimiz, öğrencilerimizin branş derslerini sürdürdüğü Müzik Atölyesi, Satranç Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Bilgisayar Atölyesi, , Drama Sınıf, Jimnastik ve Dans Odası, Konferans Salonu, Fizik ve Kimya Laboratuvarı Stem-A Laboratuvarı, Robotik Kodlama Sınıfı, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, VIP Sınıflar ile öğrencilerimizin akademik başarıları yanı sıra sosyal hayatta da potansiyelinin farkına varan ve kendini ifade edebilen bireyler olmalarını destekliyoruz.


VIP SINIFLAR

Üniversiteye hazırlık sürecindeki 12. sınıf öğrencilerimiz için tasarlanmış VIP binamızda öğrencilerimiz 13 kişilik dersliklerde eğitim görmektedir. Öğrencilerimize üniversite hazırlık döneminin önemliliğine ve dair farkındalık oluşturmak ve öğrencilerimizin verimli bir hazırlık süreci tamamlamalarının hedeflendiği VIP dersliklerimizde üniversiteye hazırlık sürecimiz başarı ile tamamlamaktadır. VIP binamızda öğrencilerimizin konfor alanının sağlık ve hijyenik koşullara uygunluğu başarılı bir eğitim süreci için önem taşımaktadır.

 

LABORATUVARLAR

“Biz medeniyetten, ilim ve fenden kuvvet alıyoruz ve ona göre yürüyoruz” vecizesiyle geleceği inşa etme sürecimizde bizlere yol gösterici olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yılmaz bekçileri olarak bilgiyi bilim ve teknolojiyle harmanlıyor bilim ışığında çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Öğrencilerimizin ezberden uzak, yaşayarak öğrenmelerini desteklediğimiz Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarımızda ana okuldan itibaren tüm öğrencilerimiz aktif olarak ders görmektedir. Öğrencilerimizin deney ve gözlem, ekip çalışması, liderlik, analitik düşünme, uygulayarak öğrenme ve zamanı ürüne dünüştürmenin formüllerini deneyimledikleri laboratuvarlarımızda öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası projelerde yer almakta, okulumuzu başarıyla temsil etmektedirler.

KÜTÜPHANE

Akademik, sosyal, kültürel alanda tam donanımlı bireyler yetiştirilmesi sürecine ivme kattığımız kütüphanelerimizde; kitap kulübü buluşmaları, yazar buluşmaları ve çeşitli projelerde öğrencilerimizle bir araya geliyor kitapların zengin dünyasına yolculuk yapıyoruz.

Türk ve dünya klasikleri, güncel, bilimsel, sanatsal, akademik ve kültürel yayınlar ile öğrencilerimizin bilgiye erişim sürecinde araştırmaya yönelik alternatif seçimler sunuyoruz.

SAĞLIK ÜNİTESİ

Öğrencilerimizin sağlığının önemliliği bilinciyle belirli periyotlarda kurumuza gelen okul doktorumuz, öğrencilerimizin sağlık problemlerine uzman gözüyle çözüm bulmaktadır. Ayrıca, kurum hemşiremiz 9:00 – 17:00 saatleri arasında öğrencilerimize daimi hizmet vermektedir. Sağlıklı bir nesilin temeli atmamız adına hayata geçirdiğimiz eğitim programlarımızda öğrencilerimiz ‘Beslenme Düzeni- Hijyen Kuralları- Uyku Düzeni-Mental Sağlık’ konularına dair bilgilendirilmekte ve bilinçlendirilmektedir. 

YEMEKHANE

Uludağ Koleji olarak öğrencilerimizin zihinsel ve bedensel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlayacak yemek menülerimiz;

·      Öğrencilerimizin günlük alması gereken kalori değeri hesap edilerek, Beslenme ve Diyet Uzmanı ve okulumuzun Uzman Çocuk Doktoru’nun belirlemiş olduğu kriterler çerçevesinde hazırlanmaktadır.


·     Yemek listeleri web sitemize her ay yüklenmekte ve velilerimize ulaştırılmaktadır.


Okul yemekleri okulumuzda pişirilmekte olup, kullanılan tüm malzemeler okulumuzun denetim uzmanı tarafından kontrol edilmektedir. Servis ve yemek hizmeti hijyen kurallarına ve gıda güvenliğine uygun şekilde sürdürülmektedir. 

KAFETERYA

Öğrencilerimizin okul sağlıklı beslenme koşullarının sağlandığı yemekhanelerimiz yanı sıra Gıda mühendisi ve gıda teknikeri tarafından aylık denetlenmekte olan ve rutin denetlemeye tabi tutulan kantinimiz de öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Öğrencilerimizin teneffüslerde vakit geçirebilecekleri, ders çalışıp kitap okuyabilecekleri konfor ve donanıma sahip kantinimizde tüm beslenme ürünleri hijyenik ve sağlık koşullarına uygun olarak hazırlanmaktadır. 

SPOR ÜNİTELERİ

Bilim, teknoloji, spor, sanat alanında gerçekleştirilen ve öğrencilerimizin bedensel, zihinsel, akademik ve sosyal gelişimlerinde önemli kazanımlar elde edilmesi hedeflenen Uludağ Koleji Kulüp Programlarımız ile öğrencilerimizi yarışma ve turnuvalara hazırlıyor, ulusal ve uluslararası başarılarda yer almalarını destekliyoruz.

Öğrencilerimizin potansiyellerini keşfederek geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemelerine imkan sunduğumuz spor ünitelerimiz;

Jimnastik salonu,

Dans atölyesi,

Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu,

Mini golf,

Futbol sahası,

Basketbol sahası,

Tenis,

Yürüyüş parkuru,

Oyun alanları.

 

SANAT MERKEZİ

Teknolojiyi bilimle, mühendisliği matematik ve sanatla harmanladığımız Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik)+ Art (Sanat) sistemi ile STEM laboratuvarlarımızda; öğrencilerimizin analitik düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişimi sağlanmakla birlikte üretkenliği ön plana çıkararak, öğrencilerin mühendislik ve digital tasarım becerilerinin gelişimi desteklenmekteyiz.

Resim teknikleri, seramik, tasarım, ahşap boyama, vitray, ebru sanatı, tual, kara kalem çalışmalarının uygulandığı Sanat atölyemizde öğrencilerimizin yeteneklerin keşfedilişi ve gelişim sürecine ivme katmaktadır.

Zengin enstrüman seçeneklerimizle tasarlanan müzik atölyemizde öğrencilerimizin yetenekleri notalar ile şekil bulmakta ve gelişmektedir.

Öğrencilerimizin kendini ifade edebilme, sosyalleşme ve empati kurabilme yeteneğinin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayan drama dersliklerimizde öğrencilerimiz iletişim becerisi, ekip çalışması, müzakere yeteneği, eleştirel düşünme becerisi gelişim süreçlerine dair önemli kaznımlar elde etmektedir.

TOPLANTI SALONU

Profesör ve doçentlerden oluşan bilim kurulumuz başarı yolculuğumuzda; öğrencilerimizin akademik başarının yanı sıra üretken, iletişimi kuvvetli, iyi bir ekip üyesi ve lider bireyler arasında yer almalarını desteklediğimiz; proje, rehberlik buluşmaları, ebeveyn buluşmaları, akademisyen buluşmaları, deneyim buluşmaları, etkinlikler, söyleşiler, yazar buluşmaları, konferanslar, başarı ve motivasyon programları, yarışmalar, kutlama programları ve eğitim programlarımızda öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldiğimiz konferans salonumuz; havalandırma- ses- ışık ve donanım açısından en son teknolojiyle tasarlanmıştır.

ULAŞIM VE SERVİS
Servis hizmetimizde öğrencilerimizin güvenliği esastır. Öğrencilerimizin konforlu, sağlık koşullarına uygun, emniyetli şartlar çerçevesinde yolculuk yapmaları sağlanmaktadır. Tüm servislerimizde servis rehberleri bulunmakla birlikte, öğrencilerimizin veliden teslim alınması ve tekrar veliye teslim edilmesi servis rehber öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

STEM-MAKER ve AHŞAP ATÖLYESİ

FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ LABORATUVARLARI

GÖRSEL SANATLAR

MÜZİK ATÖLYESİ

DRAMA, SANTRAÇ VE DANS

SPOR AKTİVİTELERİ

Paylaş :