Okulumuz & Kurucularımız

Enlerin Okulu Uludağ Koleji

1970 yılından bu yana, eğitim sektöründeki varlığını başarıyla sürdüren bu başarıyı günümüze gururla taşımış ve geleceğe yön veren eğitici kadrosuyla faaliyet gösteren bir kuruluştur.

Uludağ Üniversitesi Bilim Kurulu Üyeleri danışmanlığında “En iyi eğitim, ancak en iyi eğitim kadrosuyla sağlanabilir.” anlayışıyla hareket eden okulumuz; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesinden oluşmaktadır. Her bölümde sınıflarımız butik konsepte 18 kişilik kontenjanlı üçer sınıf oluşturulmuştur.

10.000 metrekare arsa üzerine kurulu olan kampüsümüz; şehir merkezinde yer almakla birlikte geniş, ferah yeşil alanlarıyla öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmelerini sağlamaktadır.

Kampüsümüz; futbol sahası, basketbol sahası, açık hava yürüyüş parkurları, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, golf sahası, dans salonu, akıl oyunları sınıfları, yabancı dil sınıfları, STEM +A ve MAKER atölyeleri gibi donanımlı imkanlar sağlayan evrensel bir okuldur.

Uludağ Koleji, Bursa’nın EN’lerinden oluşan eğitim kadrosu ve evrensel düzeydeki eğitim anlayışıyla anaokulundan itibaren yabancı dil, sosyal sorumluluk, genel kültür, sanat, müzik ve spor dallarında aktif rol oynayabilecekleri bir gelecek sağlamak amacıyla yola çıktı.

Kurucularımız

Uludağ Koleji, Moğolistan Bursa Fahri Konsolosu Sayın Çetin Yıldırım ve TUDEM dershaneleriyle eğitimde büyük başarılara imza atan Sentez Yayıncılık ve Sentez Eğitim Kurumları kurucusu sayın Tekin Çanga’nın öncülüğünde, Türk Eğitim sistemini evrensel düzeyde eğitim anlayışına taşımak amacıyla kuruldu.
Sayın Çetin Yıldırım

Moğolistan Bursa Fahri Konsolosu

Sayın Tekin Çanga

Sentez Yayıncılık ve Sentez Eğitim Kurumları Kurucusu

Neden Uludağ Koleji

Ezber bozan, tek düze eğitim anlayışı yerine sınırları aşan yeni nesil eğitim sistemini benimseyerek, çocuğa ve çağa uygun yeni nesil metotlar ile eğitim anlayışını oluşturur.

Bilim Kurulu

Her biri alanında uzman profesör ve doçent doktor ve öğretim görevlilerinden oluşur.

Evrensel Düzeyde Eğitim

Anaokulundan başlayarak üniversiteye kadar devam eden yaşam boyu eğitim anlayışı modelini esas alır.

İngilizce Eğitimi

Yabancı öğretmeneler eşliğinde "Anadil Seviyesinde Konuşturan İngilizce Sistemi" ni uygular.

Endüstri 4.0 Anlayışı

Yeni nesil Stem-Maker atölyeleri, bilim merkezleri ile Endüstri 4.0 anlayışını eğitim sistemine uygular.

Sanat ve Spor Eğitimi

Spor ve sanat faaliyetleri ile öğrencilerin fiziksel ve duyusal gelişimlerine katkı sağlar.

Uluslararası Akademik Dergi İJHAR

Profesör ve Doçentlerin akademik çalışmalarını yayınlayabildiği uluslararası hakem onaylı Türkiye'de bir ilk İJHAR dergisi

Tecrübeli Öğretmen Kadrosu

Akademik kadrosu alanında uzman, dinamik, güçlü ve modern EN'lerden oluşur.

Üniversiteye Hazırlık Programı

Bireyselleştirilmiş Eğitim Modeli ile öğrencinin gelişimine uygun ders programları.