EĞİTİM | ANASAYFA

EĞİTİM | ANASAYFA EĞİTİM KADROMUZ BİLİM KURULUMUZSTEM-MAKER-KODLAMAYABANCI DİL EĞİTİMİREHBERLİKBRAIN MODIFYPROFİL ANALİZ TESTİ (PAT)ANAOKULUİLKOKULORTAOKULANADOLU LİSESİFEN LİSESİPSİKOLOGGELİŞİM AKADEMİSİÇOCUK DOKTORUYENİ NESİL DERSLERÇİFT DİPLOMA

En'lerin Okulunda 21. Yüzyıl Eğitimi

BİLİM KURULU

GELİŞİM AKADEMİSİ

ÇİFT DİLLİ EĞİTİM

ÇİFT DİPLOMA

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK

YENİ NESİL DERSLER

DÜŞÜNME BECERİLERİ VE AKIL OYUNLARI

STEM MAKER

ROBOTİK-KODLAMA

BRAIN MODIFY


Profesör ve Doçentlerden oluşan Bilim Kurulumuz ve Bursa’nın enlerinden oluşan eğitim kadromuz ile 21.  yüzyıl becerilerine sahip, kendini keşfeden, potansiyelinin farkına varan, geçmişi iyi okuyan, şu anı en iyi değerlendiren ve gelecek üzerine isabetli öngörülerde bulunan bir neslin temelleri atılmaktadır.

  

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

‘’YENİ NESİL DERSLER’’

Yeni Nesil Derslere Türkiye’de ilk defa eğitim öğretim müfredatı içerisinde Uludağ Kolejinde yer verilmeye başlanmıştır. Öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaç edinen bu dersler Uludağ Gelişim Akademisi koordinatörlüğünde Uludağ Üniversitesi akademisyenleri tarafından verilmektedir.

 

Sosyal Duygusal Beceri

İletişim ve Beden Dili

Zaman Yönetimi

Yaşam Becerileri

Problem Çözme ve Müzakere Teknikleri

Çocuklarla Felsefe

Yazma Becerileri

Okuma Becerileri

Etkili Liderlik ve Yönetim Becerileri

Temel Kalite

Bilim Kurulu ile Üniversiteye Adım Adım Seminerleri

 

 

BILINGUAL EDUCATION – ÇİFT DİLLİ EĞİTİM

 

6 yaştan itibaren her sınıfta bir İngilizce bir sınıf öğretmeni; atölyelerde bir branş bir İngilizce öğretmeniyle iki dilde eş güdümlü ders işleyişi ÇİFT DİLLİ ( BILINGUAL) eğitim modeli uygulanmaktadır.

 

Bilimsel araştırmalara göre çocuklar için yabancı bir dili öğrenmenin en etkili yolu küçük yaştan itibaren dili günlük rutinlerinde deneyimlemektir. Çift dilli eğitim sistemi ise yabancı dili salt öğretmen yerine edindiren en etkili eğitim sistemidir.

 

Ebeveynlerinden biri farklı bir dil konuşan, büyürken iki farklı dile de her alanda maruz kalan ve bir süre sonra iki dile de akıcı şekilde hakim olan çocukların dil gelişimleriyle çift dilde eğitim alan çocukların dil gelişimi aynıdır.

 

NASIL UYGULANIR?

Ebeveyn modelinde olduğu gibi öğrencinin öğreneceği temayı her iki dilde eş zamanlı duyması gerekir. Bu doğrultuda her sınıfta bir İngilizce bir sınıf öğretmeni eş güdümlü olarak ders işler. Sınıf öğretmeni dersin ilk yarısında temasını işledikten sonra İngilizce öğretmeni dersin diğer yarısını devralıp öğretilen konuyu tamamen İngilizce olarak pratik eder.

Sınıf ve İngilizce öğretmenleri Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilgisi ve Kodlama derslerini paylaşımlı olarak yürütürler.

Atölye derslerinde ise İngilizce öğretmenleri sanat-spor öğretmenlerine eşlik ederek komutları İngilizce verir ders devam ederken bireysel olarak öğrencilerin yanına giderek o dersin alanıyla ilgili öğrencilerle sohbet eder.

 

Okulumuzda yabancı dilin her alanda yaşatılması modelinin bölümleri olan yaparak, yaşayarak öğrenme metotları, Proje Tabanlı Öğrenim, Uygulama-Görev Tabanlı Öğrenim, Öyküleme, Oyunlar ve Yaratıcı Drama kullanılan metotlar arasındadır.

Okulumuzda ayrıca ikinci yabancı dil olarak Almanca ve Fransızca dersleri yer almaktadır. 1.sınıfta başlayan 2. yabancı dil programı, ortak bir program yürütülerek öğrencilere kendilerini iki farklı dilde ifade etme becerileri kazandırırken farklı kültürleri öğrenmelerini ve farklılıklara saygı duyarak dünya vatandaşı olma yolunda ilerlemelerini hedeflemektedir.

 

ÇİFT DİPLOMA

Çift diploma programı okulumuz Anadolu ve Fen lisesi öğrencilerine hem Türkiye hem de ABD’de bir liseden diploma alma imkanı sağlayan bir programdır. Bu programa dahil olan öğrencilerimiz tüm dünyada geçerli ABD lise diplomasına sahip olmakla birlikte birçok avantaj de elde etmektedir. Derslerimiz koordinatör öğretmenlerimiz ve American International Prep School rehberliğinde 9-10 ve 11. Sınıflarda yenilikçi öğrenim yönetim platformumuz aracılığıyla günümüzün hızlı tempolu ve çevrimiçi bağlantılı yöntemlerle ve okul içerisindeki yüz yüze atölye çalışmaları ile desteklenir. Mezuniyet ile birlikte öğrenciler, ABD’de istedikleri bir üniversiteye sınavsız geçiş imkanı kazanırken, Avrupa’daki üniversitelere ise koşullu erken kabul ve bir çok öncelik hakkına sahip olurlar.

PROGRAMIN YARARLARI
• Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Ülkelerindeki Üniversitelere AIPS Lise Diploması ile başvurulabilir ve Amerikada’ki tüm üniversitelere sınavsız geçiş hakkı sağlar.
• Üniversitelerin kabul sınavlarına hazırlık yapmayı sağlar.
• İngilizce dili çalışmalarını akademik olarak yapmayı sağlar.
• Diploma programını tamamlamayan öğrenciler dahi transkript sahibi olabilir (Alınan derslerin belgelenmesi sağlanır)
• Global vizyon kazandırır.
• İngilizce dili kullanımının artışı sağlanır.
• İNGİLİZCE DİL YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLU MU?
• Programa katılmak için dil yeterliliği belgesi zorunlu değildir fakat derslerin takibi ve anlaşılabilirliği adına minimum B1 seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir.
• 10 VE 11. SINIFTA BU PROGRAMA KATILIM SAĞLANABİLİR Mİ?

Öğrenciler 9. sınıf derslerini tamamlama şartıyla programa katılım sağlayabilirler.

 

SANAT VE SPOR ETKİNLİKLERİ

Kültür Sanat Kulüpleri

·      Mix-art

·      Origami

·      Bireysel Enstrüman Eğitimi

( Keman-Gitar-Piyano-Bateri-Ukulele)

·      İngilizce-Türkçe Drama

·      Tiyatro

·      Çocuklar İçin Felsefe

·      Okuma ve Yazma

·      Okul Orkestrası

 

Bilim ve Teknoloji Kulüpleri

·      Stem-Maker

·      Proje

·      Robotik-Kodlama

·      Deney

·      Akıl Oyunları

·      Eğlenceli Bilim

 

Spor Kulüpleri

·      Futbol

·      Basketbol

·      Yüzme

·      Jimnastik

·      Masa tenisi

·      Dans

·      Satranç

·      Bisiklet

·      Havacılık

FOTO GALERİ

Paylaş :