STEM-MAKER ATÖLYESİ

EĞİTİM KADROMUZ BİLİM KURULUMUZ TSESTEM-MAKER ATÖLYESİYABANCI DİL EĞİTİMİREHBERLİKBRAİN MODİFYPROFİL ANALİZ TESTİ (PAT)ANAOKULUİLKOKULORTAOKULANADOLU LİSESİFEN LİSESİPSİKOLOGGELİŞİM AKADEMİSİÇOCUK DOKTORUYENİ NESİL DERSLERÇİFT DİPLOMA ÇİFT DİLLİ EĞİTİM

Dünya Üçüncülüğü

Akademik başarının yanı sıra sanat, spor ve teknolojide de büyük başarılara imza atan Uludağ Koleji, başarılarını Dünya Üçüncülüğü ile taçlandırıyor. Çin’de düzenlenen ve tüm dünya ülkelerinin katıldığı Uluslararası MAKEX Robotik Yarışması’nda Uludağ Koleji, büyük bir başarıya imza atarak Uluslararası MAKEX Robotik Yarışması Dünya Üçüncüsü olmuştur. Öğrencilerine iyi bir akademik eğitim sunan Uludağ Koleji, aynı zamanda sosyal projeler ile öğrencilerini destekleyerek hem akademik hem de sosyal başarının geleceğini hazırlıyor.

Uludağ Kolejinde bilim spor ve sanat gelişimi en az akademik gelişim kadar değer görür. Başarının tek yönlü olmayacağı inancıyla hareket ederek düzenlediğimiz okulumuzda sosyal imkanlar son derece önemlidir. Sanata, spora ve bilime verdiğimiz önemle; spor, dans, sanat ve bilim alanları geliştirdik.

Science(Fen), Technology(Teknoloji), Engineering(Muhendislik) ve Mathematics(Matematik)+Art(Sanat) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir eğitim sistemidir.

STEM+A Eğitim Sistemi ile, teknoloji bilimle, mühendisliği matematik ve sanatla harmanlıyoruz. Tüm yapıları entegre bir sistem içerisinde STEAM+A ile oluşturuyoruz.

STEAM+A sistemi;

* Küçük yaşlarda sahip olunan üretkenliği ön plana çıkarır.

* Çözüm ve proje odaklı çalışır.

* Çocuklarda “merak” duygusunu ortaya çıkarır.

* Çözüm odaklı ve ihtiyacın giderilmesine yönelik kavramları ileri taşır.

STEM +A sistemini en etkin şekilde hayata geçirebilmek için çocuklarımızın birbirinden farklı deneyler yapabileceği, etkinliklere katılarak üretkenliğini artırabileceği atölyeler yarattık. Böylece çocuklarımız eğlenceli deneyleri uygulayarak bilimsel kuralları keşfedecekler. Eğlenceli ve öğretici deneyler ile fen ve matematik derslerini keyifli hale getiriyoruz. Öğrencilerimiz, STEM+A sistemi ile sıkılmadan, eğlenerek başarılı oldukları bir akademik eğitimi tecrübe edecekler.

FOTO GALERİ

Paylaş :