İLKOKUL

EĞİTİM KADROMUZ BİLİM KURULUMUZ EĞİTİM | TSESTEM-MAKER ATÖLYESİYABANCI DİL EĞİTİMİREHBERLİKPROFİL ANALİZ TESTİ (PAT)ANAOKULUİLKOKULORTAOKULANADOLU LİSESİFEN LİSESİPSİKOLOGGELİŞİM AKADEMİSİÇOCUK DOKTORUYENİ NESİL DERSLER

YAŞAM BOYU ÖĞRENME MODELİ

Yaşam boyu öğrenme modelimiz ile kendini ve yeteneklerini keşfeden sınırları aşan nesiller yetiştiriyoruz.

Uludağ Koleji İlkokulu olarak hedefimiz toplumsal ve kişisel sorumluluk bilinci olan, ülkesine ve insanlığa hizmet için gereken beceri, sorumluluk ve sağduyuya sahip, öğrenmekten yaşam boyu kopmayan, araştıran, merak eden, üreten ve geliştiren özgüvenli bireyler ve dünya vatandaşları yetiştirmektir.

Güçlü öğretmen kadromuz ile öğrencilerimizi hayata hazırlamak, bireysel gelişimlerini destekleyip öğrenme becerilerini artırmak amacıyla çalışmalar yapmaktayız.

Uludağ Koleji olarak; Atatürk ilkelerine bağlı, ulusal ve evrensel değerleri sahiplenen, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, hayata hazır dünya vatandaşları yetiştiren eğitim anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz.

YARD. DOÇ. DR. İBRAHİM ÖZTAHTALI EĞİTİMİNDE YENİ NESİL DERSLER

ZAMAN YÖNETİMİ

Uludağ Koleji “Zaman Yönetimi” eğitimi modülünde amaç, daha ilkokuldan itibaren çocuklarımızın zamanı daha etkin kullanmalarını sağlayarak hem okul hem de özel yaşamlarındaki kaliteyi ve verimliliği arttırmaktır.

Kazanım:

Uludağ Koleji öğrencileri ve çalışanları evvela kendi okul, iş ve özel yaşamlarından başlamak üzere, sorumlu oldukları çalışma alanlarında zaman yönetimiyle ilgili düzenlemeleri ve programları yapar, teknik becerilerin uygulama ve sürdürülebilirliğini sağlayarak ideal düzeye ulaştırır.

İLETİŞİM BECERİLERİ VE BEDEN DİLİ

Uludağ Koleji olarak çocuklarımızın akademik ve toplumsal ilişkilerinde başarılı bireyler olabilmeleri adına ilkokul birinci sınıftan itibaren etkili iletişim unsurlarına hakim olmalarını amaçlıyoruz. Etkin dinleyen, kendini tanıyan ve kendini doğru ve etkili ifade edebilen bireyler olmaları için çalışıyoruz.

Kazanım:

Uludağ Koleji öğrencileri okul ve özel yaşamlarında etkin ve etkili birer iletişimci olarak kendilerini doğru ve etkili bir şekilde ifade ederler. Hem kendileri hem de çevreleriyle iyi ilişkiler kurabilme becerisini kazanırlar. İletişimde teknik becerilerinin uygulama ve sürdürülebilirliğini sağlayarak ideal düzeye ulaştırırlar.

Öne Çıkan Özellikleri;

Yeni Nesil Dersler;

Yaratıcı okuma

Yaratıcı yazma

18 Kişilik Sınıflar

Maker ve Ahşap Atölyesi

Lego çalışmaları ile “Maker” dünyasına ilk adımı atıyoruz. “Sen de yap, kendin yap” felsefesinden ortaya çıkan maker atölyeleri; çocukların el becerilerine olduğu kadar, zihinsel gelişimlerinde, karar mekanizmalarında ve yaratıcı zekalarının gelişiminde de büyük bir rol oynar.

Yabancı Dil Eğitimi

Ödevsiz Eğitim Sistemi

Çocukların ödevlerini okulda bitirmeleri üzerine kurulu bir eğitim modelidir. Çocuklar ders bitimlerinde ödevlerini öğretmenleri kontrolünde bitirirler. Böylece evde ödev yapmak yerine aileleriyle kaliteli zaman geçirip sosyalleşerek daha mutlu bireyler haline gelirler.

FOTO GALERİ

Paylaş :