ANADOLU LİSESİ

EĞİTİM KADROMUZ BİLİM KURULUMUZ TSESTEM-MAKER ATÖLYESİYABANCI DİL EĞİTİMİREHBERLİKBRAİN MODİFYPROFİL ANALİZ TESTİ (PAT)ANAOKULUİLKOKULORTAOKULANADOLU LİSESİFEN LİSESİPSİKOLOGGELİŞİM AKADEMİSİÇOCUK DOKTORUYENİ NESİL DERSLERÇİFT DİPLOMA ÇİFT DİLLİ EĞİTİM

ULUDAĞ KOLEJİ ANADOLU LİSESİ

Uludağ Koleji Anadolu Lisesinde öğrencilerin sosyal becerilerinin arttırılması, entelektüel bireyler yetiştirilmesi önceliklidir. Üst düzey İngilizce eğitimi ve yoğun modern dil programları kullanma becerileri ile dünya vatandaşı olmaları hedeflenir.

Fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarında aktif deneyler gerçekleştiren Uludağ Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri yaparak, yaşayarak öğrenme modelini benimsemiş olurlar. Bilimsel araştırmalar ve projelerle ulusal ve uluslararası alanda çalışmalar yürütürler.

Spor ve sanatsal becerileri bu alanda çalışan uzman eğitimciler ve antrenörler tarafından tespit edilir. Her öğrenciye, yetenekleri doğrultusunda atölye çalışmaları yaptırılır. Öğrencilerin bu atölye çalışmalarında özgüvenlerini tazeleyip, ekip ruhu taşımayı ve farkındalık yaratmayı içselleştirirler.

4 yıl boyunca ciddi bir YKS hazırlık sürecinden geçerler. 9’uncu ve 10’uncu sınıflarda “Temel Yeterlilik Konuları” sağlam dinamikler üzerine oturtularak hedefe yönelik bir çalışma izlenir.

11’inci sınıf öğrencileri mevcut müfredatlarının yanı sıra TYT derslerini de alırlar. Etüt çalışmaları ve periyodik deneme sınavları ile desteklenen öğrenciler 12. sınıfa hazırbulunuşlukları tam olarak başlarlar. Üniversite Giriş Sınavları sürecinde ise VIP sınıflarda eğitim gören öğrenciler butik okul mantığıyla dönem boyunca yoğun bir ilgiyle izlenirler.

6 kişilik masa başında 19.30’a kadar akademik bir hazırlığın içinde bulunurlar. Öğrencilerin tespit edilmiş eksiklikleri ek çalışma ve etüt saatleri ile tamamlanır. İlerleyen süreçte yakın izleme etütlerinde her konu ve ünite üzerine uzmanlaşma evresine ulaşıncaya kadar soru çözme etkinlikleri uygulanır. Yapılan tüm deneme sınavlarıyla ulaşılması beklenen hedefler ve öğrencinin akademik gelişimi analiz edilerek velilerimize raporlanır.

FOTO GALERİ

Paylaş :