KAMPÜS | Drama, Satranç ve Dans

KAMPÜSÜMÜZ

Uludağ Kolejinde bilim spor ve sanat gelişimi en az akademik gelişim kadar değer görür. Başarının tek yönlü olmayacağı inancıyla hareket ederek dizayn ettiğimiz okulumuzda sosyal imkanlar son derece önemlidir. Sanata, spora ve bilime verdiğimiz önemle; spor, dans, sanat ve bilim alanları geliştirdik.

STEM-MAKER ve AHŞAP ATÖLYESİ

FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ LABORATUVARLARI

GÖRSEL SANATLAR

MÜZİK ATÖLYESİ

DRAMA, SANTRAÇ VE DANS

SPOR AKTİVİTELERİ

DRAMA, SANTRAÇ, DANS

DRAMA

İyi bir eğitim için sadece okumak ve okuduğunu anlamak yetmez. Öğrendiğini yaşayarak öğrenmek, kalıcı bir eğitim için olmazsa olmazlardandır. Uludağ Koleji olarak, verdiğimiz drama eğitimi ile öğrencilerimize öğrendiklerini deneyimleme imkanı sunuyoruz. Böylece örendiklerini pratikte uygulama ve empati yeteneklerini geliştirme imkanı sunuyoruz.

SATRANÇ

Çocukların öğrenmeye en açık oldukları yaşlarda satranç ve çeşitli akıl oyunlarıyla eğlenerek öğrenecekleri etütler düzenliyoruz. Özellikle satranç sayesinde çocuklarımız her zaman birkaç adım ilerisini görebilmeyi ve karar mekanizmalarını geliştirebiliyorlar. Doğru karar veren nesiller yetiştirebilmek amacıyla yolan çıkan Uludağ Koleji olarak, öğrencilerimizi başarılı bir geleceğe her yönüyle hazırlıyoruz.

DANS

“Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”
Mustafa Kemal Atatürk

Dünyanın her gelişmiş ülkesinde büyük önem gören modern dans ve bale gibi fiziksel gelişime katkısı olduğu kadar, milletlerin kültürel yapısındaki gelişime de büyük katkı sağlar. Uludağ Koleji’nin usta eğitmenleri sayesinde dans eğitimi anaokulunda başlar. Çünkü çocukların fiziksel gelişimi en etkin şekilde bu dönemde oluşur.

Paylaş :