KAMPÜS | Stem-Maker ve Ahşap Atölyesi

KAMPÜSÜMÜZ

Uludağ Kolejinde bilim spor ve sanat gelişimi en az akademik gelişim kadar değer görür. Başarının tek yönlü olmayacağı inancıyla hareket ederek dizayn ettiğimiz okulumuzda sosyal imkanlar son derece önemlidir. Sanata, spora ve bilime verdiğimiz önemle; spor, dans, sanat ve bilim alanları geliştirdik.

STEM-MAKER ve AHŞAP ATÖLYESİ

FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ LABORATUVARLARI

GÖRSEL SANATLAR

MÜZİK ATÖLYESİ

DRAMA, SANTRAÇ VE DANS

SPOR AKTİVİTELERİ

DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Akademik başarının yanı sıra sanat, spor ve teknolojide de büyük başarılara imza atan Uludağ Koleji, başarılarını Dünya Üçüncülüğü ile taçlandırıyor. Çin’de düzenlenen ve tüm dünya ülkelerinin katıldığı Uluslararası MAKEX Robotik Yarışması’nda Uludağ Koleji, büyük bir başarıya imza atarak Uluslararası MAKEX Robotik Yarışması Dünya Üçüncüsü olmuştur. Öğrencilerine iyi bir akademik eğitim sunan Uludağ Koleji, aynı zamanda sosyal projeler ile öğrencilerini destekleyerek hem akademik hem de sosyal başarının geleceğini hazırlıyor.

STEM-MAKER ve AHŞAP ATÖLYESİ

Uludağ Kolejinde bilim spor ve sanat gelişimi en az akademik gelişim kadar değer görür. Başarının tek yönlü olmayacağı inancıyla hareket ederek düzenlediğimiz okulumuzda sosyal imkanlar son derece önemlidir. Sanata, spora ve bilime verdiğimiz önemle; spor, dans, sanat ve bilim alanları geliştirdik.

Ezberci bir eğitim sistemi ile yetişen kişi zaman yönetimi, girişimcilik, üretkenlik, inovasyon, birlikte çalışma ve uyum gibi beceriler kazanamadığı için, meraklı ve araştırmacı olan yönünü geliştirmemektedir. STEM eğitimi sayesinde kazanacağı bu beceriler ile kişi, temelinde yatan Maker özelliklerini geliştirerek tasarlayan, girişimci ve üretken bir kişi haline gelecektir. “Sen de yap, kendin yap” felsefesinden ortaya çıkan maker atölyeleri; çocukların el becerilerine olduğu kadar, zihinsel gelişimlerinde, karar mekanizmalarında ve yaratıcı zekalarının gelişiminde de büyük bir rol oynuyor.

Paylaş :